Liceul Teologic Ortodox

"Sfântul Constantin Brâncoveanu" Făgăraş

Bine ati venit !

"        Daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine, fii si tu totdeauna cu Dumnezeu"

(Sf. Ioan Gura de Aur)

BISERICA ORTODOXÃ ROMÂNÃ

Biserica Ortodoxã Românã

Mitropolia Ardealului

Calendar crestin ortodox

Ziua Portilor Deschise - LICEULUI TEOLOGIC ORTODOX ”SF.C-TIN BRÂNCOVEANU ”FÃGÃRAS

Dragi pãrinti si viitori scolari, joi, 28 februarie 2019, va asteptam sa ne vizitati, sa ne cunoasteti si sa explorati spatiul unde noi ne desfasuram activitatea instructiv-educativa.

Azi, 11 decembrie 2018, a avut loc expozitia ornamentelor de Crãciun. este un obicei pãstrat de 6 ani de zile, pentru care se pregãtesc toti elevii scolii, de la grãdinita pânã la liceu.

Astãzi, 5 decembrie 2018, la Liceul Teologic Ortodox ”Sf. C-tin Brâncoveanu” Fãgãras, s-a desfãsurat simpozionul cu tema ”Spiritualitate ?i comuniune la 100 de ani de la Marea Unire”. Momentul a fost deschis de cãtre elevii corului îndruma?i de pãrintele profesor Malene Gheorghe. Printre invitati au fost: d-na Gârlea Mihaela Georgeta, presedinte ASTRA, filiala Fãgãras.

Regulamentul de organizare si functionare al LICEULUI TEOLOGIC ORTODOX ”SF.C-TIN BRANCOVEANU ”FAGARAS

(clic aici)

LA MULTI ANI, ROMANIA!

, au sarbatorit centenarul Marii Uniri. De la cei mici din clasa I pâna la liceeni, s-au adunat în curtea scolii, unii în port popular pentru a ilustra un o suta uman.

Pentru a vizualiza imagini, clic aici.

Va invitam cu drag la Balul Bobocilor care va avea loc in data de 6 noiembrie 2018, ora 17, la Casa Muncipala de Cultura. Va asteptam!

Pentru a vizualiza imagini de la Balul Bobocilor 2018, clic aici.

Festivitatea de deschidere a anului scolar 2018-2019 va avea loc luni, 10.09.2018, la ora 11. Va uram succes in noul an scolar!

Oferta educationalã - învãtãmânt liceal 2017-2018

In cadrul proiectului Plantam pentru Romania, elevii clasei a II-a ajutati de cei mari au plantat puieti de zmeur, prun si cais.

bsp

Calendarul examenului de bacalaureat 2018 - aici

Graficul de desfãsurare a examenelor de certificare a calificarilor profesionale in anul scolar 2017-2018 -aici

ANUNT

Ca urmare a derularii proiectului privind Învatamântul Secundar (Rose) din schema de Granturi pentru Licee, Liceul Teologic Ortodox ”Sf. C-tin Brâncoveanu ” Fagaras doreste sa achizitioneze:
- Laptop (4 buc.)
- Imprimanta (1 buc.)
- Tonner
- Atlas botanic/ Atlas zoologic (10 buc.)
- Truse chimie (10 buc.)
- Microscop (2 buc.)
     În vederea achizitionarii acestora, asteptam ofertele dumneavoastra. Ofertele pot fi depuse pâna în data de 24 ianuarie 2018, ora 15:00, la secretariatul liceului